Toni Petrea exultă după victoria în fața CFR-ului: „Am avut cel mai bun joc”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat sâmbătă, 20 martie 2021, ora 00:27,

FCSB a învins-o, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe CFR Cluj, în etapa a 28-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Olaru ’49, Tănase ’62 şi Moruţan ’78.

Toni Petrea și-a lăudat jucătorii, după victoria  la scor de neprezentare împotriva campioanei en-titre.

Am avut o atitudine foarte bună, am fost agresivi şi i-am forţat să greşească. Cred că scorul putea fi mult mai mare.

Ţinând cont că am jucat cu echipa de pe locul 2, se poate considera că am avut cel mai bun joc. Sau cea mai bună repriză. O victorie importantă, în urma căreia ne-am desprins puţin în clasament. Mizăm pe tinereţea lor, pe entuziasmul lor. Încercăm să antrenăm această agresivitate pe care să o aplicăm în joc.

Cred că pauza e bine venită pentru unii dintre jucători, pentru că a fost încărcătură mare în ultima vreme. Avem zece jucători la echipa naţională, dar vom vedea. Ne vom descurca. Mă bucur că sunt convocaţi mulţi jucători, dar asta e doar datorită evoluţiilor lor. Înseamnă că au făcut ceva bun, iar selecţionerii au apreciat ca atare. Coman are sclipiri, poate oricând decide o fază, un joc, poate fi o soluţie”, a spus Toni Petrea, după meci.

Sursa Foto: Profimedia Images