VIDEO | Stanciu a câștigat duelul cu Ianis Hagi și a marcat din nou în poarta echipei Rangers

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 19 martie 2021, ora 01:38,
Stanciu, sursa- Profimedia Images

Joi seară s-au disputat meciurile din manșa secundă a optimilor Europa League.

Nicolae Stanciu a marcat din nou împotriva scoțienilor de la Rangers. Mijlocașul român a înscris un gol din lovitură liberă, în minutul 74, iar Slavia Praga s-a calificat în sferturile Europa League.

VIDEO CU GOLUL MARCAT DE STANCIU, AICI

Nicolae Stanciu. Foto: Profimedia

Cehii au câștigat meciul disputat în deplasare, scor 2-0, cu Glasgow Rangers. La gazde, Ianis Hagi a fost rezervă neutilizată.

Primul gol al echipei pragheze a fost marcat de Olayinka, în minutul (14). În tur, rezultatul a fost 1-1.

Cel mai spectaculos meci s-a disputat în Croația, unde Dinamo Zagreb a învins-o pe Tottenham cu 3-0. În tur, echipa antrenatp de Jose Mourinho câștigase cu 2-0, astfel că echipa croată s-a calificat în sferturile de finală.

Au fost eliminate din Europa League echipele lui Mircea Lucescu, Tudor Băluţă şi Ciprian Tătăruşanu, Dinamo Kiev, respectiv AC Milan.